बडनेरा रेल्‍वे स्‍टेशन वेळापत्रक

Code Train name Arrives Departs Stop time M T w T F S S

12140

Sewagram Exp

00:20

00:23

3 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

51196

Balharshah

00:20

00:23

3 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12139

Sewagram Exp

02:35

02:40

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12812

Hte Ltt Super

03:00

03:03

3 min

N

N

N

N

N

Y

Y

08296

Pune Bilaspur S

03:00

03:05

5 min

N

Y

N

N

N

N

N

08060

Shm Ltt Sf Spl

03:00

03:03

3 min

N

N

N

Y

N

N

N

12656

Navajivan Exp

04:15

04:20

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12119

Ami Nagpur Exp

05:30

05:50

20 min

Y

Y

Y

Y

Y

N

N

12105

Vidarbha Expres

05:50

05:55

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12113

Nagpur Garibrat

06:20

06:25

5 min

N

Y

N

Y

N

N

Y

12850

Pa Bilaspur Exp

06:20

06:25

5 min

N

N

N

N

N

Y

N

12135

Pune Nagpur Exp

06:20

06:25

5 min

Y

N

Y

N

Y

N

N

12905

Pbr Howrah Exp

06:40

06:45

5 min

Y

N

N

Y

Y

N

N

12101

Jnaneswari Delx

06:40

06:45

5 min

N

Y

Y

N

N

Y

Y

12129

Azad Hind Exp

06:55

07:00

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

22905

Okha Howrah Express

06:55

07:00

5 min

Y

N

N

Y

Y

N

N

12145

Ltt Puri Sup Ex

07:10

07:15

5 min

Y

N

N

N

N

N

N

12151

Samarsata Exp

07:10

07:15

5 min

N

N

N

Y

Y

N

N

12766

Ami Tpty Sup Ex

07:10

07:13

3 min

Y

N

N

Y

N

N

N

12949

Porbandar Kaviguru Express

07:10

07:15

5 min

N

N

N

N

N

Y

N

12111

Cstm Amravati E

07:35

07:40

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12809

Howrah Mail

07:40

07:45

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

01211

Cstm Nagpur Spl

07:55

08:00

5 min

N

N

N

N

N

Y

Y

01089

Nagpur Special

07:55

08:00

5 min

N

N

Y

N

N

N

N

01097

Cstm Ngp Sup Sp

07:55

08:00

5 min

Y

N

N

N

N

Y

N

12844

Adi Puri Exp

08:00

08:05

5 min

Y

Y

N

N

Y

N

Y

18406

Ahmedabad puri Express

08:00

08:05

5 min

N

N

N

N

N

Y

N

18402

Okha Puri Express

08:00

08:05

5 min

N

N

N

Y

N

N

N

11453

Prerana Express

08:40

08:45

5 min

Y

N

N

N

Y

N

N

12405

Gondwana Expres

08:40

08:45

5 min

N

Y

N

N

N

N

Y

01224

Adi Nagpur Spl

08:55

09:00

5 min

Y

N

N

N

N

N

N

01403

Kop Nagpur Spl

09:10

09:15

5 min

N

Y

N

N

N

Y

N

11404

Kop Nagpur Exp

09:15

09:20

5 min

N

Y

N

N

N

Y

N

59026

Amravati Surat Fast Passenger

09:20

09:25

5 min

Y

N

N

N

Y

Y

N

09735

Sc Jp Special

09:30

09:35

5 min

N

Y

N

N

N

N

N

18029

Lokmanyatilak T Shalimar Express

09:40

09:45

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

16125

Chennai Egmore Jodhpur Express

09:45

09:50

5 min

N

N

N

N

N

N

Y

06013

Bikaner Exp

09:45

09:50

5 min

N

Y

N

N

N

N

N

17037

Secunderabad bikaner Express

09:45

09:50

5 min

N

N

Y

Y

N

N

N

07103

Sc Bkn Spl

09:45

09:50

5 min

N

N

N

Y

N

N

N

01202

Pvr Badnera Spl

10:10

Ends

-

N

N

Y

Y

Y

N

N

12860

Gitanjali Exp

10:15

10:18

3 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12811

Hatia Express

10:30

10:35

5 min

Y

N

N

N

N

N

Y

01223

Ngp Adi Spl

11:00

11:05

5 min

N

N

N

N

N

Y

N

08059

Ltt Shm Sup Spl

11:15

11:20

5 min

N

N

N

N

Y

N

N

12870

Hwh Cstm Expres

11:20

11:25

5 min

N

N

N

N

N

Y

N

01013

Cstm Ngp Spl

11:20

11:25

5 min

N

N

N

N

N

N

Y

02870

Hwh Ltt Spl

11:20

11:25

5 min

N

N

N

Y

N

N

N

01421

Ltt Nagpur Spl

11:27

11:30

3 min

N

N

N

Y

N

N

N

12406

Gondwana Expres

12:25

12:30

5 min

Y

N

N

N

N

Y

N

11454

Prerana Express

12:40

12:43

3 min

N

N

Y

N

N

Y

N

18401

Puri Okha Express

12:40

12:43

3 min

Y

N

N

N

N

N

N

21028

Solapur Mumbai Mail

13:00

13:05

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

11039

Maharashtra Exp

13:00

13:05

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

01029

Ngp Pune Specia

13:45

13:50

5 min

N

N

N

N

Y

N

N

22846

Hatia Pune Express

13:45

13:50

5 min

N

Y

N

N

N

Y

N

11040

Maharashtra Exp

14:10

14:15

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12765

Tpty Ami Sup Ex

14:25

14:30

5 min

N

N

Y

N

N

N

Y

11405

Pune Ami Exp

14:25

14:30

5 min

Y

N

N

N

N

Y

N

01201

Ami Pvr Special

14:28

14:30

2 min

N

Y

Y

N

Y

Y

N

12833

Howrah Express

14:55

15:00

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12859

Gitanjali Exp

16:10

16:15

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

18030

Shalimar Lokmanyatilak T Express

17:00

17:05

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12843

Puri Adi Exp

17:30

17:33

3 min

N

N

Y

N

Y

Y

Y

18405

Puri Ahmedabad Express

17:30

17:33

3 min

N

N

N

Y

N

N

N

12810

Hwh Mumbai Mail

17:50

17:53

3 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

01098

Ngp Cstm Sup Sp

17:50

17:53

3 min

Y

N

N

N

N

Y

N

11403

Ngp Kop Express

18:05

18:10

5 min

N

Y

N

N

N

Y

N

01404

Ngp Kop Spl

18:05

18:10

5 min

N

Y

N

N

N

Y

N

12130

Azad Hind Exp

18:25

18:28

3 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

01030

Pune Nagpur Spl

18:35

18:40

5 min

N

N

N

N

N

Y

N

11406

Ami Pune Exp

18:50

18:55

5 min

Y

N

N

N

N

Y

N

12102

Jnaneswarisupdl

19:10

19:15

5 min

Y

Y

N

Y

Y

N

N

12906

Hwh Pbr Okhaex

19:10

19:15

5 min

N

N

Y

N

N

Y

Y

12112

Amravati Cstm E

19:20

19:25

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

01014

Ngp Cstm Spl

19:35

19:40

5 min

N

N

N

N

N

N

Y

01422

Nagpur Ltt Spl

19:40

19:45

5 min

N

N

N

Y

N

N

N

06014

Bkn Ms Spl

19:45

19:50

5 min

N

N

N

N

Y

N

N

12106

Vidarbha Expres

19:57

20:00

3 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12950

Santragachi porbandar Kaviguru Express

20:45

20:48

3 min

Y

N

N

N

N

N

N

12152

Samarsata Exp

20:45

20:48

3 min

N

N

N

N

N

Y

Y

12146

Puri Ltt Sup Ex

20:45

20:48

3 min

N

N

Y

N

N

N

N

12655

Navjeevan Exp

21:05

21:10

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

12120

Ngp Amravati Ex

21:10

21:30

20 min

Y

Y

Y

Y

N

N

Y

12136

Nagpur Pune Exp

21:30

21:33

3 min

Y

N

Y

N

N

Y

N

12114

Pune Garibrath

21:30

21:33

3 min

N

Y

N

N

Y

N

Y

12849

Bsp Pune Sup Ex

21:30

21:33

3 min

N

N

N

Y

N

N

N

16126

Jodhpur chennai Egmore Express

21:45

21:50

5 min

N

Y

N

N

N

N

N

17038

bikaner Secunderabad Express

21:45

21:50

5 min

Y

N

N

N

N

Y

N

59025

Surat Amravati Passenger

21:55

22:00

5 min

N

N

N

Y

Y

N

Y

07104

Bkn Sc Spl

21:55

22:00

5 min

Y

N

N

N

N

N

N

12869

Howrah Sup Exp

22:00

22:05

5 min

N

N

N

N

N

N

Y

12834

Hwh Adi Express

22:10

22:15

5 min

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

02869

Ltt Hwh Special

22:25

22:30

5 min

N

N

N

N

Y

N

N

22845

Pune hatia Super

23:15

23:20

5 min

N

N

Y

N

N

N

Y

Home